Kaņepju zaļumi: nākamais superēdiens?

 

Vai kaņepju zaļumi - jaunie dzinumi un jaunās lapiņas - varētu kļūt par mūsu nākamo "superēdienu", ko izmantosim zaļo salātu maisījumos?

 

Pētnieki no Arizonas Universitātes (ASV) nolēma to pārbaudīt, un savos izmēģinājumu laukos iestādīja 17 dažādas kaņepju šķirnes. Kaņepju augus izaudzēja līdz trīs lapu stadijai, kas ilga apmēram 18 dienas, un novāca testēšanai.

Pamatojoties uz garšas īpašību testu, kuru veica 89 brīvprātīgie cilvēki, tika konstatēts, ka no 17 šķirnēm piecām ir vislabākās garšas īpašības.

Kaņepju zaļumi tika piedāvāti testēšanai svaigā veidā, lai tos varētu salīdzināt ar citiem lapu zaļumiem, piemēram, romiešu salātiem, kale kāpostiem un spinātiem, un vēl viens testēšanai pagatavots produkts bija kaņepju zaļumu pesto.

Cilvēkiem, kuri piedalījās pētījumos, patika kaņepju zaļumi, viņi atzīmēja, ka kaņepju zaļumiem ir salīdzinoši maiga garša, ar vieglu augļu un ziedu pēcgaršu, un kaņepju kraukšķīgums tika vērtēts līdzīgi kale kāpostu zaļajām lapām.

Kopumā, tādi zaļumi, kā, piemēram, romiešu salāti un spināti, novērtēti augstāk par kaņepēm, bet skalā no 1 līdz 5, kaņepes vidēji novērtētas ar 3,3. Interesanti, ka cilvēkiem, kuri piedalījās pētījumos, kaņepes patika labāk nekā kale kāposti.

Galvenā atšķirība no salātu, kāpostu vai spinātu lapām ir tā, ka kaņepju zaļumos ir vairāk šķiedrvielu. Tā kā šķiedrvielas organismā netiek sašķeltas, tām nav uzturvērtības, tomēr šķiedrvielas ir nozīmīga uztura daļa, jo sekmē zarnu peristaltiku, gremošanas sulu izdali un holesterīna izvadi no organisma, kā arī veicina zarnu mikrofloras darbību.

Kaņepju auga lapas satur dzelzi, cinku, kāliju, magniju, fosforu, kā arī polifenolus (spēcīgus antioksidantus) un omega-3 un omega-6 taukskābes.

Kaņepju zaļumiem ir arī labs glabāšanas laiks - tie paliek svaigi ilgāk nekā parastie salāti vai spinātu lapas.

Pašlaik galvenais šķērslis šīs ražošanas jomas plašai attīstībai ir tas, ka katrai valstij ir savi likumi, kas regulē, kādus augus var izmantot kā pārtikas produktus un kuri ir aizliegti.

Turklāt, salīdzinot ar salātu, spinātu vai kali audzēšanu, kaņepju zaļumu audzēšanas process ir dārgāks (dažādu veģetācijas ciklu un audzēšanas tehnoloģiju dēļ).

Bet kas zina - iespējams, pēc pāris gadiem mēs ēdīsim kaņepju salātus - tāpat kā tagad mēs ēdam spinātu vai romiešu salātu maisījumus.

Pierakstīties jaunumiem

Ievadiet savu e-pasta adresi lai saņemtu informāciju par produktiem, atlaidem un citiem jaunumiem.

Kurpirkt.lv - visi Latvijas interneta veikali un cenas Ceno.lv Salidzini.lv logotips HEMPIO.EU © 2021. Jebkuras informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce uz HEMPIO.EU ir obligāta.

Search