2020. gads: rekordliels daudzums kaņepēm veltītu pētījumu

 

Kaņepju augs, iespējams, ir visdaudzfunkcionālākais augs uz zemes: to var lietot medicīniskiem nolūkiem, izmantot celtniecībā, pārtikā, kosmetoloģijā, rekreācijas nolukos, ekoloģijas uzlabošanai, no tā var izgatavot neskaitāmus tekstilmateriālu veidus, pārveidot par degvielu utt.

Kaņepju augs tika izmantots dažādiem mērķiem daudzus gadsimtus visā pasaulē, līdz brīdim, kad 20. gadsimtā tika ieviesti vairāki ar kaņepēm saistīti aizliegumi. 

Šai aizlieguma politikai bija milzīga un negatīva ietekme uz kaņepju auga pētniecības iespējām medicīnā un citās jomās - jo kāda jēga ir izpētīt kaut ko tādu, ko cilvēkiem aizliegts izmantot? 

Tāpēc ir izveidojies sava veida apburtais loks: kaņepes ir aizliegtas, tāpēc gandrīz neviens kaņepes un to ārstnieciskās īpašības nepēta, tāpēc tās ārstnieciskās īpašības paliek zinātniski nepierādītas - un rezultātā kaņepes paliek aizliegtas. 

Par laimi, laiki mainās. Jau daudzās pasaules valstīs likumdošana pieļauj kaņepju izmantošanu medicīnā, kosmētikā, pārtikā, rekreācijas nolūkos. 

Līdz ar to, zinātniskā interese par kaņepēm pēdējos gados ir strauji pieaugusi. Saskaņā ar NORML (National Organization for the Reform of Marijuana Laws) statistiku, pētnieki visā pasaulē 2020. gadā publicēja rekordlielu 3500+ zinātnisko rakstu, kas saistīti ar kaņepju izmantošanu medicīnā (un ne tikai). 

Kopš 2010. gada zinātnieki ir publicējuši vairāk nekā 23 000 zinātnisko rakstu, kas saistīti ar kaņepju lietošanu medicīnā un citās jomās - katru gadu palielinoties kopējam darbu skaitam. 

Salīdzinājumam - laika posmā no 1990. līdz 1999. gadam pētnieki publicēja mazāk nekā 3000 darbu, bet 80. gados kopumā tika publicēts mazāk nekā 2000 pētījumu. 

Liela daļa zinātniskās intereses ir pētnieku jaunatklātā uzmanība marihuānas terapeitiskajām īpašībām. 

Šie ir patiešām vēsturiski kaņepju pētnieku laiki, un tendence liecina, ka nākamajos gados pētījumu skaits vēl vairāk palielināsies. Šī atjaunotā koncentrēšanās uz kaņepju pētniecības jomu ir iepriecinoša ziņa ikvienam, kurš var gūt labumu no zinātnisko pētījumu rezultātiem, kas saistīti ar kaņepju lietošanu medicīnā un citās dzīves jomās.

Pierakstīties jaunumiem

Ievadiet savu e-pasta adresi lai saņemtu informāciju par produktiem, atlaidem un citiem jaunumiem.

Kurpirkt.lv - visi Latvijas interneta veikali un cenas Ceno.lv Salidzini.lv logotips HEMPIO.EU © 2021. Jebkuras informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce uz HEMPIO.EU ir obligāta.

Search