Florida aizstāj apelsīnu plantācijas ar kaņepēm?

 

Florida ir pazīstama ar apelsīnu plantācijām. Tomēr šī situācija drīz var mainīties.

Septiņu mēnešu laikā, kopš Floridā likumīgi atļauts audzēt kaņepes, kaņepju plantācijas ir aizņemušas 8900 hektārus.

Šīs platības jau ir gandrīz vienādas ar tomātu un arbūzu platībām Floridā un divreiz lielākas nekā esošās zemeņu audzēšanas platības.

Kā sacīja Floridas Lauksaimniecības departamenta vadītājs, tiek prognozēts, ka kaņepju platības Floridā trīs līdz piecu gadu laikā pieaugs aptuveni uz pusi no štata slaveno citrusaugu platības (kas pašlaik sastāda 283000 hektāru)

Tiek aprēķināts, ka kaņepju sektors Floridai radīs 270 miljonus dolāru lielu ekonomisko ienākumu un atbalstīs vairāk nekā 8000 darbavietu. 

Un tiek prognozēts, ka šie skaitļi divkāršosies, jo paredzams, ka kaņepju platība līdz nākamajam aprīlim sasniegs 14000 hektāru

Lauksaimniecība joprojām ir viens no lielākajiem Floridas ekonomikas virzītājspēkiem, jo tūrisms šogad ir samazinājies par 34%. 

 

Salīdzinājumam, Eiropā lielākās kaņepju audzēšanas platības (2019. gadā) ir:

Francijā - 14546 hektāri 

Lietuvā - 9181 hektāri

Vācijā – 4508 hektāri 

Igaunijā – 4455 hektāri

Itālijā – 2000 hektāri 

Nīderlandā – 1877 hektāri 

 

Latvijā kaņepju platības ir daudz mazākas nekā mūsu kaimiņiem - pēc Lauku Atbalsta Dienesta datiem, 2019. gadā ar sertificētu kaņēpju sēklu ir apsēti aptuveni 900 hektāri.

Pierakstīties jaunumiem

Ievadiet savu e-pasta adresi lai saņemtu informāciju par produktiem, atlaidem un citiem jaunumiem.

Kurpirkt.lv - visi Latvijas interneta veikali un cenas Ceno.lv Salidzini.lv logotips HEMPIO.EU © 2021. Jebkuras informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce uz HEMPIO.EU ir obligāta.

Search