Kaņepju šķirne no Polijas uzrāda spēcīgu potenciālu

Polijas kaņepju šķirnei Białobrzeskie ir vislielākais ekonomiskais potenciāls starp 11 kaņepju šķirnēm, kuras nesen ir pētījusi ASV Kentuki universitātes pētījumu grupa. 

Białobrzeskie šķirnei bija visaugstākā graudu raža, un, kā tika noskaidrots pētījumu laikā, aprēķinātie iespējamie ieguvumi no sēklu un biodegvielas materiāla pārdošanas sasniedz 1 564 ASV dolāri (1 328 euro) uz hektāru. 

Pētnieki iestādīja 11 kaņepju šķirnes, kas iegūtas no Eiropas un ASV, Kentuki universitātes Spindletop fermā (University of Kentucky’s Spindletop Farm) un Appalaču resursu ilgtspējības centrā Robinson (Robinson Center for Appalachian Resource Sustainability). Kopumā pētījumā tika vērtētas sešas šķiedras kaņepju šķirnes un piecas šķirnes, kas ražo gan šķiedras, gan graudus, ar mērķi salīdzināt šķirņu ekonomisko potenciālu. 

NWG 331 šķirnei no New West Genetics, Kolorādo, ASV, bija otrais augstākais aprēķinātais rezultāts - USD 1 482 (1,259 EUR) no hektāra, un tas parādīja visu izmēģinājumu lielāko biomasas ražu un otro augstāko graudu ražu no visām šķirnēm.

Citas šķirnes (kuras ražo gan šķiedras, gan graudus), kas piedalījās pētījumā bija Santhica 27 un Felina 32, abas ir franču šķirnes, kā arī NWG 452, otra Kolorādo šķirne. 

Pētījumā izmantotas šķiedru šķirnes bija no Itālijas: ASSO, Cimimone; Carmaleonte, Elleta Campana un Fibranova; un no Francijas: Futura 75. 

Białobrzeskie kaņepju šķirne, kuru 1960. gados selekcionēja Polijas Dabisko šķiedru un ārstniecības augu institūts (IWNiRZ), bija paredzēta tekstilizstrādājumu ražošanai, bet šī šķirne nodrošina arī augstu graudu ražu. Turklāt pēdējos gados Białobrzeskie kaņepju šķirne tiek izmantota arī CBD produktu ražošanai. 

Svarīgi ir tas, ka šķirne ir ļoti stabila attiecībā uz THC līmeni - tā satur mazāk nekā 0,2% THC. Šis līmenis pilnībā atbilst ES likumdošanai. 

Eiropas Savienībā šobrīd ir 75 kaņepju sugas, kuras oficiāli atļauts audzēt.  Starp tiem ir arī viena suga, kas nāk no Latvijas - Adzelvieši. 

Pierakstīties jaunumiem

Ievadiet savu e-pasta adresi lai saņemtu informāciju par produktiem, atlaidem un citiem jaunumiem.

Kurpirkt.lv - visi Latvijas interneta veikali un cenas Ceno.lv Salidzini.lv logotips HEMPIO.EU © 2021. Jebkuras informācijas pārpublicēšanas gadījumā atsauce uz HEMPIO.EU ir obligāta.

Search